Onyks – kamień mistrzostwa i samodoskonalenia

Onyks ma energie mistrzostwa, samodoskonalenia, pomaga w trudnych, wymagających cierpliwości sytuacjach, kiedy trzeba się skoncentrować i nie pozwolić rozpraszać. Chroni tez nasze prywatne emocje i pomaga uniezależnić się od innych ludzi.

Wisior z onyksem zielonym.

Jak dbać o biżuterię z onyksem

Często pytacie, jak dbać o biżuterię z kamieniami naturalnymi, w tym przypadku z onyksem. Bardzo prosto 😉 Co jakiś czas, dobrze umyć pod bieżącą wodą, można z dodatkiem jakiegoś płynu do mycia naczyń (delikatnego), potem osuszyć i wystawić na promienie Słońca, aby odzyskał swoją energię.

Agat smoczy z onyksem.
Onyks czerwony i nefryt.
Onyks czarny.

Jakie występują onyksy – no dobra, część z nich przedstawię 😉

Jak widać na powyższych zdjęciach, onyksy występują w wielu barwach, ja osobiście najrzadziej pracuję z czarnymi. Właśnie te ostatnie nazywane są „kamieniami wewnętrznej siły”. Ogólnie energia onyksów pomaga w sytuacjach, kiedy mamy przed sobą okres wytężonych działań, wymagających skupienia, a jednocześnie takich „w biegu”, ogarniania kilku / kilkunastu spraw naraz. Poprawia naszą odporność psychiczną i fizyczną oraz przyspiesza regenerację. Doskonale sprawdzi się u osób uczących się i pracujących, a także pracujących na etacie i prowadzących swoją firmę 😉 Sama korzystałam z jego właściwości, kiedy mierzyłam się z takimi wyzwaniami.

Posiłkując się mądrą księgą, a dokładnie egzemplarzem „Kamienie lecznicze w litoterapii” Wernera Kuhni i Waltera von Holsta, napiszę, że onyksy, jeśli chodzi o fizyczny wpływ na nas, to wzmacniają układ nerwowy, poprawiają działanie naszych zmysłów, stosowane przy łzawiących oczach i osłabieniu wzroku. Dobrze sprawdza się przy osłabieniu słuchu, zaburzeniach równowagi, łagodzą zaburzenia ukrwienia oraz gorączkę, wspierają włosy, skórę i paznokcie. To ostatnie pewnie zaciekawi głównie panie 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Koszyk
Przewijanie do góry